Prostata wymiary

Wielkość gruczołu krokowy zwanego także sterczem, bądź prostatą, otaczający cewkę moczową, stanowi bardzo ważną część układu rozrodczego mężczyzny. Za rozwój gruczołu krokowego odpowiedzialny jest wytwarzany w jądrach męski hormon – testosteron

Prostata wymiary

Prostata wymiary – u dorosłego mężczyzny osiąga  wielkość od 3 do 3, 5 cm szerokości i wadze od 15 do 20 g,swoją wielkością przypomina kształt kasztana. U bardzo młodych chłopców wymiary gruczołu krokowego są jak  ziarenko grochu. Największy przyrost następuje w okresie dojrzewania, a swoją ostateczną wielkość prostata osiąga w czasie, gdy mężczyzna kończy wiek około 30 lat.

W okresie pomiędzy 30, a 50 rokiem życia najczęściej gruczoł prostaty nie przyrasta, choć oczywiście zdarzają się przypadki, iż powiększanie się gruczołu krokowego następuję jeszcze przed skończeniem 50 roku życia. Aby zapobiec powiększaniu się prostaty konieczna jest profilaktyka oraz nie bagatelizowanie pierwszych objawów przerostu prostaty, które mogą mieć później kluczowe znaczenie podczas leczenia. Przyczyny  jej powiększania nie są do końca określone. Wśród przyczyn wymienia się między innymi prowadzenie niezdrowego trybu życia, brak ruchu, nadużywanie alkoholu, palenie papierosów, choroba wieńcowa, czy też grupa krwi.

Lekarze zalecają profilaktycznie spożywanie różnorodnych produktów, w tym między innymi produktów pełnoziarnistych, pestek dyni, warzy strączkowych, w tym głównie fasoli, a także zdrowych tłuszczów, które znajdują się w orzechach, oliwie z oliwek czy też oleju rzepakowym. Bardzo ważne w profilaktyce jest także prowadzenie zdrowego trybu życia, włączeniem do planu dnia spacerów i uprawianie sportów, które pozwalają, choć trochę się poruszać.

Prostata wymiary: jak widzisz możesz pomóc swojemu gruczołowi krokowemu wprowadzając zdrowy tryb życia.

Ciesz się zdrową prostatą naturalnie – sprawdź ProstatePower   

Kliknij dowiedz się więcej  

 

Continue your page here…