Masaż prostaty

Gruczoł prostaty, który między innymi odpowiada za produkowanie nasienia wraz z jego substancjami odżywczymi wpływającymi na żywotność znajdujących się w nim plemników, jest też odpowiedzialny za erekcję. Bardzo ważnym elementem wpływającym na prawidłowe funkcjonowanie gruczołu krokowego  jest masaż prostaty, który odpowiednio wykonany przyczynia się do poprawienia jej aktywności i zapobiegania różnorodnym schorzeniom.

masaż prostaty, jak masować prostatęMasaż prostaty wpływa, bowiem na usuwanie zbyt dużej ilości płynów u mężczyzny, który cierpi na przerost gruczołu krokowego, jest wówczas wykonywany przez lekarza, bądź też masażystę. Niemniej może być on także wykonywany dla przyjemności i sprawić, że będzie to zupełnie nowy sposób na osiąganie orgazmu przez mężczyznę.Prostata jest też nazywana męskim punktem G, którego masaż może przynieść niewyobrażalną przyjemność seksualną.

Kobieta, która chce w ten sposób sprawić przyjemność swojemu mężczyźnie powinna pamiętać o kilku ważnych sprawach. Po pierwsze, ale i najprawdopodobniej najważniejsze, w związku z tym, że jest to obszar niezwykle wrażliwy przed wykonaniem masażu prostaty, powinna obciąć paznokcie, aby zapobiec możliwym urazom. Warto wcześniej namówić także mężczyznę, aby przed wykonaniem masażu oddał mocz i wypróżnił się, co ułatwi jego przeprowadzenie. Dużo łatwiej będzie go też wykonać, jeśli na dłonie założy ona rękawiczki, a palce pokryje lubrykantem, oczywiście na bazie wody.  Jeśli kobieta pierwszy raz wykonuje masaż prostaty palcem, mężczyzna powinien położyć się na brzuchy, twarzą do dołu, aby go ułatwić. W późniejszym czasie partnerzy mogą wypróbować różnorodne pozycje, w których masaż prostaty będzie dla mężczyzny najbardziej przyjemny. Dużym ułatwieniem jak i zwiększeniem przyjemności może okazać się użycie stymulatora do masażu prostaty.

Masaż prostaty – wskazówki

– przed masażem prostaty palcem musisz znaleźć prostatę.Znajdziesz ją przesuwając palec wzdłuż ściany odbytu, aż poczujesz okrągły gruczoł,będzie elastyczny wydawać się może że zanurzasz w nim palec.

-masaż wykonuj poprzez skrzywienie palca, tak jak  byś pokazywała „choć tutaj” z tą różnica że palec skierowany jest w dół.

-masaż prostaty możesz wykonać na różne sposoby, ruszając palcem z jednego boku na drugi, albo zataczając kółka

-jako że jest to wrażliwy punkt masaż prostaty powinien być  wykonany delikatnie

– co jakiś czas pytaj partnera o jego odczucia

Nie każdemu odpowiada wykonanie masażu palcem, wtedy dobrym wyjściem jest z kupno stymulatora prostaty, więcej na ten temat poczytasz tutaj – Nexus prostata

Masaż prostaty może doprowadzić do różnych reakcji: mogą pojawić się skłonności do oddawania moczu, może dojść do podniecenia, może zostać uwolniony płyn z narządów partnera lub doprowadzić do orgazmu.