Gruczolak prostaty

Gruczolak prostaty jest inaczej nazywany łagodnym przerostem prostaty i najczęściej związany jest ze strefą przejściową prącia oraz czasami także środkową. Gruczolak, co prawda jest diagnozowany, jako nowotwór, bowiem obecne są w organizmie komórki rakowe, niemniej klasyfikowany jest on, jako łagodny toteż nie powoduje przerzutów.

Dzięki swojej łagodnej postaci objawy gruczolaka  prostaty nie powoduje także nacieków oraz nie wpływa na zniszczenie tkanek, które znajdują w bliskiej odległości. Najczęściej przypadki gruczolaka odnotowuje się u mężczyzn po 50 roku życia i dotyka, co dziesiątego mężczyznę. Szacuje się, że po 70 roku życia dotyka ich w aż 80%. Na szczęście procent występowania nowotworów złośliwych jest niewielki i zwykle przybiera postać nie złośliwego gruczolaka gruczołu krokowego.

Gruczolak prostaty objawy

Głównym objawem są przede wszystkim zaburzenia podczas oddawania moczu, które, kiedy mocz zalega przez długi czas, może być przyczyną całkowitego jego zatrzymania, a tym samym powodować ból. Aby zapobiec możliwości występowania gruczolaka bardzo ważne jest dbanie o higienę swojego zdrowia oraz wykonywanie profilaktycznych badań prostaty pozwalających na szybką reakcję w razie jego wystąpienia.

Gruczolak prostaty leczenie

Proces leczenia w pierwszym okresie rozpoznania gruczolaka stercza polega na stosowaniu metod zachowawczych, jeśli występuje zapalenie pęcherza rozpoczyna się stosowanie metod przeciwbakteryjnych. W przypadku długotrwałego zalegania moczu w pęcherzu, a także bardzo często występujących jego stanów zapalnych zwykle stosuje się operacyjne wyłuszczanie gruczolaka, jest to jednak ostateczność. Warto spróbować naturalnych suplementów takich jak  Prostate power .

Comments are closed.