Dojenie prostaty

Wyglądem bardzo przypominający orzech włoski, gruczoł prostaty, zwany tez gruczołem stercza, bądź gruczołem krokowym, zlokalizowany jest w przedniej ścianie męskiego odbytu. Do jego najważniejszych funkcji należy produkowanie wydzieliny wchodzącej w skład spermy i wywoływanie erekcji prącia.

Od tysięcy lat ludzie należący do różnych kultur poszukiwali sposobów na pobudzanie prostaty. W tym celu wykorzystywali także różnorodne przedmioty. W niektórych kulturach uważano także, że masowanie prostaty, zwane także „dojeniem prostaty” jest niezwykle ważnym czynnikiem, który wpływa bezpośrednio na zmniejszenie przekrwienia gruczołu, a tym samym pomaga rozładować napięcie i znacząco wpływa na odczuwany poziom stresu.


Dojenie prostaty wykorzystywano także w celu wywołania przyjemności i podniesienia jakości odczuwanych orgazmów. Dzięki masowaniu prostaty, które wpływa na ukrwienie gruczołu krokowego a przyjemność odczuwana przez mężczyznę jest jeszcze większa.  Jak już wspomniano, nie jest to także bez znaczenia dla zdrowia, gdyż odpowiednio masowana prostata jest dużo aktywniejsza i mniej podatna na różnego typu schorzenia, w tym na często występujący przerost gruczołu krokowego.  Obecnie na rynku istnieje wiele różnorodnych stymulatorów, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby masaż prostaty wywoływał jak największe doznania.  Mężczyźni stosujący specjalne stymulatory stercza pozwalające na „dojenie prostaty” zgodnie przyznają, że mają one bardzo pozytywny i zauważalny wpływ na jakość ich życia seksualnego i poprawę stosunków intymnych z partnerkami.

Comments are closed.